Jesteś tutaj

O nas

 
UWAGA!
Narodowy Instytut Onkologii Oddział w Gliwicach informuje, że w związku z budową nowego, wielopoziomowego parkingu dysponuje obecnie ograniczoną liczbą miejsc parkingowych. Apelujemy o pozostawianie samochodów w domu i korzystanie z komunikacji publicznej. 

Prosimy Państwa o wyrozumiałość. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.​
 


Program Profilaktyka 40 Plus zakończył się.
 


Dział Żywienia Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach zapewnia wyżywienie pacjentom hospitalizowanym od kolacji w dniu przyjęcia do obiadu w dniu wypisu. Prosi się pacjentów, aby w dniu przyjęcia do kliniki zapewnili sobie wyżywienie we własnym zakresie, bądź skorzystali z oferty restauracji lub bisto.
 
Chorym przebywającym na oddziałach poszczególnych klinik dostarczane są śniadania, obiady i kolacje, które porcjuje się na tacach z informacją o rodzaju diety. 

Wszelkie dodatkowe informacje uzyskacie Państwo dzwoniąc pod poniższe numery telefonu:
  
32/ 278 91 02 - dietetyk
 
32/ 278 92 00 - informacje dotyczące restauracji i bistro
 
32/ 278 91 11 - kierownik kuchni

Kontaktować można się także mailowo: 
 
Agnieszka.Sorychta@io.gliwice.pl - kierownik 
Teresa.Widera@io.gliwice.pl - dietetyk 
Anna.Czoba@io.gliwice.pl - dietetyk

Więcej informacji o restauracji można znaleźć TUTAJ.

 

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 2 kwietnia 2021 r. (piątek) Poradnie Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach oraz telefoniczna rejestracja Call Center będą nieczynne.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z CALL CENTER
tel. 32 278 88 88  w pozostałe dni powszednie w godz. od 7.00-18.00.


Przepraszamy za utrudnienia.
 Szanowni Państwo!

Od 17 sierpnia br. w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach będzie można wykonać odpłatny test molekularny (PCR) wykrywający obecność wirusa SARS-CoV-2.

Więcej informacji oraz formularz zlecenia badania są dostepne TUTAJ.

 

Drogi Pacjencie – to bardzo ważne
 
  • Jeśli w ostatnim okresie byłeś za granicą lub miałeś kontakt z chorym na coronawirus 
  • Jeśli masz objawy infekcji, gorączkę, duszności, kaszel 
Nie przychodź do Instytutu zadzwoń na Call Center tel. 32 278 88 88.

 

Ze względu na duże obciążenie linii Call Center prosimy o bezpośredni kontakt z rejestracją zakładu (z poniższej listy), do którego mają Państwo skierowanie:
  • Rejestracja Zakładu Radioterapii tel. 32-278-80-45.
  • Rejestracja Zakładu Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej tel. 32-278-93-16.​


„Zielony telefon wsparcia. Porozmawiaj z psychologiem” - kliknij TUTAJ po więcej informacji
 

Szanowni Państwo,

Nasze laboratorium nie udziela informacji na temat wyników badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 pacjentom ani ich rodzinom. Takie informacje są przekazywane zgodnie z obowiązującą procedurą do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach i proszę tam kierować swoje pytania.

 

Wizyty diagnostyczno-terapeutyczne w Centrum Chorób Piersi
 
Uprzejmie informujemy, że w związku z pandemią koronawirusa Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi zachęca Pacjentów do korzystania z telekonsultacji oraz zapoznania się z poniższymi zasadami.
  • Planowe wizyty kontrolne (u chorych po wcześniejszym leczeniu raka piersi) zostały zawieszone – prosimy Pacjentów, aby nie zgłaszali się do Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach w umówionym wcześniej terminie. Do wszystkich Pacjentów przesłany został sms z informacją o odwołaniu wizyty. Jeśli nie otrzymaliście Państwo takiej informacji, prosimy o kontakt z naszym call center (tel. 278 88 88) w celu aktualizacji numeru telefonu.
  • Pacjentów, którzy mieli zaplanowaną wizytę między 13. marca a 10 kwietnia 2020 roku, prosimy o oczekiwanie na kontakt z naszej strony – udzielimy im teleporady, a w razie potrzeby zaprosimy na wizytę do Narodowego Instytutu Onkologii. O nowym terminie teleporady będziemy informować telefonicznie lub za pośrednictwem sms.
  • Wizyty związane z diagnostyką raka piersi – dla Pacjentów, którzy nie mają jeszcze rozpoznania lub z leczeniem raka piersi – dla Pacjentów, którzy są w trakcie terapii, odbywają się planowo. 1-2 dni przed terminem wizyty skontaktuje się z Państwem pracownik Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, by ją potwierdzić. Bardzo prosimy o przekazanie pracownikowi Instytutu szczegółowych informacji o wszystkich dolegliwościach, potrzebnych lekach, konieczności wystawienia zwolnienia lekarskiego, ale też o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. Jeśli lekarz – na podstawie dokumentacji, oceny sytuacji i potrzeb Pacjenta – uzna, że wizyta nie jest konieczna, udzieli Pacjentowi teleporady.
  • Pacjentów, którzy zaobserwują u siebie jakieś niepokojące objawy w związku z chorobą nowotworową lub jej leczeniem, a nie mają w najbliższym czasie zaplanowanej wizyty, prosimy o kontakt z naszym call center (tel. 32 278 8888) w celu ustalenia jej terminu.
  • Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, w przypadku objawów, które mogą świadczyć o zakażeniu koronawirusem (wysoka gorączka, kaszel, duszności), należy skontaktować się z najbliższą Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. 


Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Pracownia Rehabilitacyjna wznowiła przyjęcia na rehabilitację ogólnoustrojową w warunkach ośrodka dziennego.


Rejestracja na rehabilitację ogólnoustrojową w warunkach ośrodka dziennego dla pacjentów posiadających skierowanie w wersji elektronicznej - wystawione w Narodowym Instytucie Onkologii, odbywa się WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE: pod nr. telefonu (32) 278-96-76.

Pacjentów posiadających skierowanie wystawione w wersji papierowej, prosimy o wysłanie skanu skierowania na adres mailowy: Maria.Sanocka@io.gliwice.pl oraz kontakt telefoniczny pod nr. (32) 278-96-76, w godz.: 8:00 – 11:30. 
Oryginał skierowania prosimy dostarczyć bezpośrednio do rejestracji Pracowni Rehabilitacyjnej w późniejszym terminie lub przesłać na adres Narodowego Instytutu Onkologii z dopiskiem PRACOWNIA REHABILITACYJNA.


W związku z trwającym stanem epidemicznym działania naszej Pracowni Rehabilitacji są ograniczone. W związku z tym Pracownia przygotowała dla Państwa filmy instruktażowe z zestawem ćwiczeń fizycznych dla pacjentów po chirurgicznym leczeniu raka piersi.

KLIKINIJ TUTAJ

Zapraszamy do ćwiczeń!


 

Odwołanie wizyt kontrolnych w popołudniowych gabinetach chorób piersi

W związku z koniecznością zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa chorym aktywnie leczonym z powodu choroby nowotworowej w okresie od 12.03 do 27.03 odwołane zostają planowe wizyty kontrolne w popołudniowych gabinetach chorób piersi. Pacjentów którzy zauważają objawy niepokojące w związku z chorobą nowotworową lub jej leczeniem prosimy o indywidualne ustalanie terminu wizyt w Call Center tel. 32 278 8888 (objawy podejrzane o infekcję należy zgłaszać poprzez infolinię zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.).
Wszystkich pozostałych prosimy o nie zgłaszanie się na wizytę i późniejszy kontakt celem ustalenia nowego jej terminu, zgodnie z informacjami które będą dostępne na naszej stronie internetowej. Jeśli mają Państwo zaplanowane badanie kontrolne i nie mają obecnie żadnych nowych dolegliwości, prosimy o nie zgłaszanie się do Instytutu, zostanie ustalony nowy termin procedury. Przypominamy także, że wynik wykonanego wcześniej badania można odebrać bez wizyty u lekarza (http://www.io.gliwice.pl/dla-pacjenta/udostepnienie-dokumentacji-medycznej), jednak wymaga on zawsze późniejszej konsultacji lekarskiej.

Do wszystkich Pacjentów przesłany zostanie sms z informacją o odwołaniu wizyty, jeśli nie otrzymają Państwo tej informacji prosimy o kontakt z naszym Call Center celem aktualizacji numeru telefonu.

 

Komunikat dotyczący wizyt w przychodniach

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz mając na względzie fakt, że chorzy na nowotwory w trakcie leczenia maja często obniżoną odporność, Narodowy Instytut Onkologii oprócz zakazu odwiedzin w szpitalach, wprowadza zmiany w wizytach kontrolnych w swoich przychodniach i prosimy pacjentów i ich rodziny o stosowane się do poniższych zasad:

1. Decyzję o odwołaniu wizyty kontrolnej podejmuje za każdym razem lekarz prowadzący, pacjenci będą informowani o odwołaniu wizyty. Jeżeli Państwo nie otrzymali informacji o jej odwołaniu to oznacza, że powinni się Państwo stawić na umówioną wizytę.

2. Ponownie apelujemy o ograniczenie liczby osób towarzyszących. W miarę możliwości pacjenci są proszeni o samodzielną wizytę w przychodni.

3. Osoby, u których występują objawy grypowe (gorączka, bóle kostno-mięśniowe, kaszel, duszność) proszone są o zgłoszenie tego faktu telefonicznie przed wizytą w przychodni i nieprzychodzenie na wizytę do przychodni, oraz postępowanie w takim przypadku zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

4. Pacjentów prosimy o przychodzenie do przychodni na wyznaczoną godzinę, którą mają Państwo w karcie pacjenta. Nie ma potrzeby by przychodzili Państwo wcześniej i narażali się na ryzyko infekcji.


Apelujemy o odpowiedzialność i zrozumienie.

DYREKCJA NIO-PIB GLIWICE

„Wszystko w jednym – wszystko dla Ciebie – troszczymy się o Twoje zdrowie”
Centrum Onkologii należy do wiodących w Polsce, wysokospecjalistycznych, nowoczesnych i dobrze zorganizowanych ośrodków kliniczno-naukowych. Nowoczesne zaplecze aparaturowe oraz wyspecjalizowany zespół zapewniają pacjentom z całego kraju diagnostykę i leczenie na poziomie standardów światowych, najwyższą precyzję i technologię, wysoką skuteczność i unikalne metody leczenia. Instytut prowadzi działalność diagnostyczną, leczniczą i naukowo-badawczą oraz szkolenia specjalizacyjne dla lekarzy z zakresu onkologii. Działalność kliniczna prowadzona jest we współpracy z wieloma ośrodkami onkologicznymi w Polsce i na świecie w oparciu o najnowsze, uznane schematy postępowania terapeutycznego. Jednocześnie wdrażane są nowe metody lecznicze o charakterze nowatorskim i eksperymentalnym. Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest skojarzone leczenie chorób nowotworowych, co pozwala na uzyskiwanie optymalnych wyników leczenia. Wysokokwalifikowany i doświadczony zespół lekarzy specjalistów onkologów, szkolony w najważniejszych europejskich i amerykańskich ośrodkach onkologicznych wspomagany jest w opiece medycznej przez profesjonalnych techników i pielęgniarki onkologiczne.